Dec. 2017 graduationCongratulations to the 417 students who graduated from Millersville University on Dec. 17.

Kathleen Acevedo BSN LEBANON
Toni Adamko BSE EASTON
Amber Adams BSE AIRVILLE
Mike Albright BA LANCASTER
Jasmin Aljuwaie BS PALMYRA
Caroline Allen BSN JONESTOWN
Claudia Alvarez BA BIGLERVILLE
April Anderson BA PHILADELPHIA
Jonese Anderson BA PHILADELPHIA
Sabrina Andrews BSN ELLIOTTSBURG
Scott Appel AT HOLTWOOD
Scott Appel BS HOLTWOOD
Emily Arndt BFA MOHNTON
Brianna Bachman BSN MARIETTA
Nicole Bachman BSE DOYLESTOWN
Mikael Baez AT LANCASTER
Mikael Baez BS LANCASTER
Nancy Bair BSN HANOVER
Jennifer Baker BA SPRING GROVE
Jennifer Baker BS SPRING GROVE
Mikaela Baker BSE MILLERSVILLE
Joshua Bard BS NEW HOLLAND
Danielle Barlieb BS LANCASTER
Joseph Barnhart BA ROSLYN
Bridgette Barrett BA NEW PROVIDENCE
Amanda Barton BS NARVON
Sharon Baumann BA LANCASTER
Alea Bechta BA LANCASTER
Ephrem Bekere BS LANCASTER
Jaclyn Belew BA EASTON
Jaclyn Belew BS EASTON
Hayden Bell BS HANOVER
Joseph Benning BA SECANE
Meagan Bernard BSE MECHANICSBURG
Darren Berry BA MILLERSVILLE
Bryant Betancourt BA LANCASTER
Brice Bettner BSE LEWISBURG
Baxter Bevins BS MOUNTAIN TOP
Yasmyne Biggers BA YORK
Krystle Bittner BA MOHRSVILLE
Zachary Blumenthal BS CARLISLE
Dante Boemio BS YORK
Courtney Bojarski BSE DALLASTOWN
Karol Bonilla BSE HARRISBURG
Eileen Borkowski BS NEW FREEDOM
Jordan Bour BSE CAMP HILL
Stephanie Brady BA MOUNTVILLE
Alexandra Brechbiel BA YORK SPRINGS
Carley Brinser BSE HIGHSPIRE
Matthew Brothers BS FELTON
Hope Brown BS NOTTINGHAM
Brandon Brown BS MANHEIM
Greggory Brubaker BSE LANDISVILLE
Emily Bryson BSE ROSLYN
Claudia Bubba AT BANGOR
Claudia Bubba BS BANGOR
Kiara Buckner BA HARRISBURG
Markesha Burnett BS PHILADELPHIA
Alyson Burns BSE PARKER
Courtney Butera BA LEBANON
Matthew Butler BS YORK
Austin Camacci BS HARRISBURG
Ashley Camacho BS PARKESBURG
Lindsey Campbell BA WRIGHTSVILLE
Liam Carnes-Douglas BA CARLISLE
Morgan Carper BSE LANCASTER
Bonnie Carrow BFA LANCASTER
Jason Cassell BA HARRISBURG
Anthony Cazillo BS WILLOW STREET
David Charles BS NEW PROVIDENCE
Tasnia Chowdhury BA UPPER DARBY
Giovanna Cimino AT GLENOLDEN
Giovanna Cimino BS GLENOLDEN
Hollie Citerone BSE RIDLEY PARK
Katie Clay BSN DUNCANNON
Jordane Cleckner BS MIDDLETOWN
Shannon Clemens BS POTTSTOWN
Jacob Cliggett AT WEST CHESTER
Jacob Cliggett BS WEST CHESTER
Samantha Coleman BSE CLIFTON HEIGHTS
Karen Comerford BSN EPHRATA
Tori Conrad BS HANOVER
Jessica Conway BA YORK
Tyler Cook BA YORK
Shawnea Cooper BA PHILADELPHIA
Amber Copenheaver BSE RED LION
Wesley Cox BA LANCASTER
Scott Crawford BS KINZERS
Imari Cross BS YORK
Mairym Cruz Bernard BA COLUMBIA
Kathrine Curry BA RIDLEY PARK
Kristyn Cusmina BS LANCASTER
Samantha D’Adamo BS HATBORO
Ryan Dadoly BA CHESTER SPRINGS
Peter Dawson BS STATE COLLEGE
Emily DeJesus BA ADAMSTOWN
William Dejesus BA LANCASTER
Luis Del Carpio Torres BS MANHEIM
Katie DeLuca BA STROUDSBURG
Sarah Derfler BSE NEW PHILADELPHIA
Megan Derstine BSE TELFORD
Kelly Devlin BS YARDLEY
Anna Dice BSE FREDERICKSBURG
Sarah Dickel BS WINDSOR
Christina DiCola BA LANCASTER
Kelly DiCostanzo BA ELIZABETHTOWN
Brianna Dillon BSE PHILADELPHIA
David Domanski BA READING
Cara Dombroski BS ROYERSFORD
Melanie Donnelly BA LANCASTER
Jesse Dostal BS LANCASTER
MaryKate Dougherty BS SCHWENKSVILLE
Alexandrea Drye BA PALMYRA
Sean Dugan BA NATRONA HEIGHTS
Jamie Dunham BSE MECHANICSBURG
Nancy Duong BSE LANCASTER
Danielle Duryee-Kirkpatrick BA LANCASTER
Jason Dutill BSE MILLERSVILLE
Michael Dwyer BS IVYLAND
Amanda Dziedzic BS LANCASTER
Dijon Eggleton BS PHILADELPHIA
Joshua Eisenhart BA EAST BERLIN
Collin Eisenhour BS PALMYRA
Edward Emery BS LITITZ
Roy Engel BA ATGLEN
Jordan Ettien BS YORK
Olivia Fagan BA DALLASTOWN
Austin Feit BA BEL AIR
Rebecca Felegy BA HOLTWOOD
Richard Ferrarelli BA LANCASTER
Michael Fitzpatrick BA MILLERSVILLE
Zachary Flinchbaugh BSE BLANDON
Robert Focht BA READING
Holly Frantz BS LANCASTER
Linia Freeman BS DARBY
Zachary Frey BS MOUNT JOY
Christopher Frye BS OLEY
Thomas Gangl BA WAYNE
Madison Garrigan BSE SHILLINGTON
Melania Gavrilovici BSN READING
Mikalea Gebhard BA LANCASTER
Brittany Geesey BS DALLASTOWN
Ariel Geib BA QUARRYVILLE
Scott Gerber BS MOUNT JOY
DonnaSue Graham BSE RED LION
Susan Grant BSN DENVER
Victoria Greathouse BS LANCASTER
Tamara Greck BSE COATESVILLE
Elijah Green BA EAST PROSPECT
Jacob Grover BS MEDIA
Marie Grutza BSE HOLLAND
Grace Guar BS RED LION
Denis Gunic BA MOUNTVILLE
Matthew Hahn BS LANCASTER
Lyndia Hallman BS KIRKWOOD
Travis Hameloth BSE MOUNT JOY
Matthew Hamilton BS OXFORD
Annika Harder BS LEBANON
Daniel Harp BS POTTSTOWN
Kylie Hartman BS LANSDALE
Alicia Hartzler BSE BELLEVILLE
Jarid Heard BS LANCASTER
Erika Hehnly BSN MANHEIM
Alexandra Heidbreder BA GAP
Adam Henise BA WRIGHTSVILLE
Skye Hewish-Schmid BA HORSHAM
Carissa Hickey BA LITITZ
Abigail Hill BA ABINGTON
Claire Hill BS LANCASTER
Erin Hodgen BA MOUNTVILLE
Vance Holloway BA COATESVILLE
Jethro Holzman BA BETHEL
Ashley Hoskin BSN DOVER
Adam Hostetter BS LANCASTER
Alexis Huhn BSE LANCASTER
Dylan Huska BS SEVEN VALLEYS
Phillip Hutchinson BS LITITZ
Jenna Ioannidis BSE LANCASTER
Fernando Irizarry-Gonzalez BA LITITZ
Tristan Irvine BA YORK
Margo Jacoby BS HARRISBURG
Kassandra Jensen BSE LANCASTER
Kendra Johnson BA MORGANTOWN
William Jonas BS ABINGTON
Shawn Jones BSE BROOKHAVEN
Jimmy Jones BS COLUMBIA
Jacob Joyce BS MOHNTON
Andrea Kaeppel BSE CATASAUQUA
Michelle Karlson BA ROYERSFORD
Michaela Karnes BSE DANVILLE
Cole Kasparian BA NEWTOWN SQ
Aaron Keglovits BS WHITEHALL
Jessica Kemper BS MECHANICSBURG
Kennedy Kessler BS LANCASTER
Quentin Kilgore AT AIRVILLE
Quentin Kilgore BS AIRVILLE
Courtney Kling BS BIRDSBORO
Stacy Knight BA LANDISVILLE
William Knight BS PAOLI
Jason Korablin BS LANCASTER
Victoria Kramer BS LITITZ
Alexandria Kresh BA MILLERSVILLE
Kaitlin Kretchmer BSE HONEY BROOK
Rhyan Krieger-Ward BA BECHTELSVILLE
Caitlyn Kristich BSN LANCASTER
Austin Krupa BS NAZARETH
Jugens Laguerre BS LANCASTER
Kaitlyn Lanzetta BSE PHILADELPHIA
Rachel Lee BA TEMPLE
Olivia Legenstein BSE LANCASTER
Michelle Leguisamon BS READING
Derek Lehn BS READING
Mitchell Leon BS MILLERSVILLE
Samantha Leslie BSE NEW FREEDOM
Matthew Libonati BA COLUMBIA
Hanna Linton BSE CAMP HILL
Katelynn Llanso BSE MILLERSVILLE
Jordynn Lloyd BS CARLISLE
Jessica Logan BSE HARRISBURG
Andrew Longenecker BA LANCASTER
Diego Lopez-Cabrera BA HARRISBURG
Amanda Loveland BSN NEWPORT
Ryan Lower BS MOUNTVILLE
Melany Ann Lozada BS YORK
Heather Lutz BSE HATBORO
Hunter Lyons BA MECHANICSBURG
Katie Mahoney BS WILLOW STREET
Krista Mamet BS HANOVER
Courtney Mann BA MARIETTA
Cody Martin AT MOHNTON
Cody Martin BS MOHNTON
Alicia Martin BA LANCASTER
Juan Martinez BS MANCHESTER
Melissa May BSN DENVER
Rebecca McCarty BA CHAMBERSBURG
Christopher McComsey BA LANCASTER
Evan McDonough AT PROSPECT PARK
Evan McDonough BS PROSPECT PARK
Liam McGovern BS COATESVILLE
Kristin McKnight BSE MOUNT JOY
Michael McMillan BA LEVITTOWN
Regan McMinn BSE GARNET VALLEY
Sean McMullin BS COLLEGEVILLE
James McNally BS LANCASTER
Amanda Mecutchen BA WARRINGTON
Toussaint Mejia BA LANCASTER
Bianca Mejias BA HOWELL
Chantelle Melendez-Torres BA LANCASTER
Morgan Mellinger BS LANCASTER
Alejandro Mendez BS GETTYSBURG
Hunter Mengel BA READING
Elizabeth Menna BSE DOWNINGTOWN
Sydnee Meriwether BS YEADON
Logan Miller BSE WRIGHTSVILLE
Carlee Miller BA HONEY BROOK
Anthony Mojica BA LANSDALE
Brandon Molyneaux BS MICANOPY
Cindy Monismith BSN SHIPPENSBURG
Zachary Moore BA GLENVILLE
Rachel Moore BSN MECHANICSBURG
Daniel Morales BSE LANCASTER
Elizabeth Morehead BS LANCASTER
Brett Morgan BFA WATSONTOWN
Brett Morgan BSE WATSONTOWN
Gregory Mount BA WOODLYN
Daniel Mowrer BA LANCASTER
Brett Moyer BS EAST EARL
Sydney Moyer BA HATBORO
Christina Mueller BSE MALVERN
Daniel Mullins BS DENVER
Emily Munn BA CAMP HILL
Jesse Munson BA YORK
George Murray BS EPHRATA
Faith Musser BSE LANCASTER
Daniel Myers BS LITITZ
Jason Nauman BA LEOLA
Angela Neef BSE GARNET VALLEY
Annie Nelson BS WINDSOR
Faith Neuenschwander BSE HOLTWOOD
Jillian Newmoyer BS WILLOW STREET
Katelynn Nguyen BS LANCASTER
Brian Nice BS MILLERSVILLE
Nii Kotei Nikoi BS DREXEL HILL
Jordan Nolte BS CAMP HILL
Grace Nussbaum BS GETTYSBURG
Dora Nyaundi BSN HARRISBURG
Angela Oberg BA LANCASTER
Taylor Ochmanowicz BSE WOODLYN
Jamahl Oglesby McKay BS PHILADELPHIA
Rachel Oler BSE BIRDSBORO
Alyssa Olson BSE EPHRATA
Jason Orr BFA DALLASTOWN
Tyler Orris BS NEW CUMBERLAND
Alex Otthofer BA EAST PETERSBURG
Reco Oxendine BA COATESVILLE
Halie Parker BS WOMESLDORF
Alissa Parker BSE HARRISBURG
Ibragim Pashaliyev BS LANCASTER
Radha Patel BSN LANCASTER
Alex Paul BSE RUTLEDGE
Jacob Payne BS ETTERS
Sophia Perau BA LITITZ
Carlos Perez-Arana BS SHILLINGTON
Cara Petersen BA DOVER
Nickolas Pfendner BA JAMISON
Chelsea Phillipson BA WAYNESBORO
Jordain Piazza BS BETHLEHEM
Miranda Picarelli BSE MILLMONT
Jillian Pohlig BS QUARRYVILLE
Monica Posey BS RED LION
Andrew Potts BS LANCASTER
Alexis Powell BA LANCASTER
Marie-Yves Preval BA READING
Justin Racculia BS CAMP HILL
Jocelyn Ramirez Harrell BSN ENOLA
Melissa Randolph BSN HARRISBURG
Karan Rao BSE BENSALEM
Haleigh Regal BSE GREENCASTLE
Thomas Reno BS MOUNT JOY
Brett Rettew BA EPHRATA
Emily Reyburn BS QUARRYVILLE
Katherine Rinehart BSE SINKING SPRING
Ronda Rinehart BSN DOVER
Isabella Rivera BSE LANCASTER
Ryan Rivers BA MALVERN
David Roberts BS MOUNT JOY
Madeline Rohrer BA LANCASTER
Aimee Rosenberger BSE LANCASTER
Jason Rotter BA NEWTOWN
Tiffany Rowbottom BA YORK
Alexis Rozecki BA NORRISTOWN
Nicholas Rufo BS HAVERTOWN
Shannon Ryan BFA LANCASTER
Chyanna Sanchez BA OXFORD
Stephanie Sandoval BA ABBOTTSTOWN
Kailash Sayal BS COLLEGEVILLE
Binar Sayed BSN MECHANICSBURG
Erika Scheffler BSE CHESTER SPRINGS
Richard Schoellhammer AT HORSHAM
Ryan Schreiber BS DILLSBURG
Taylor Schuebel BA KING OF PRUSSIA
Domonique Scott BSN YORK
Rachel Shaw BSE ANNVILLE
Taylor Sheibley BSE DILLSBURG
Rachel Shelley BS LITITZ
Conor Shenk BSE NEW PROVIDENCE
Mirit Shenouda BS LANCASTER
Jaclyn Showers BSN YORK SPRINGS
Lindsy Shuff BS THOMASVILLE
Teanna Sibilly BS PHOENIXVILLE
Steven Silicato BS ASTON
Isak Sindler BFA PHILADELPHIA
Victoria Sinyagin BS DENVER
Daniel Sipe BS CARLISLE
Amanda Sleinkofer BS SCHUYLKILL HAVEN
Nicholas Slusser BA NEW OXFORD
Brittany Smith BSE WYOMISSING
Nathanael Smith BS QUAKERTOWN
Mackenzie Smith BSE MILLERSVILLE
Julia Snyder BS PHILADELPHIA
Brett Snyder BS LANCASTER
Gavin Sonntag BSE ALLENTOWN
Christopher Sosa AT COLUMBIA
Christopher Sosa BS COLUMBIA
Haley Springer BSE WRIGHTSVILLE
Khalile Stackhouse BA MILLERSVILLE
Andrew Stady BS ALLEGANY
Melanie Stauffer BA LITITZ
James Stephens AT POTTSTOWN
James Stephens BS POTTSTOWN
John Stewart BS LANCASTER
Casey Sullivan BA YORK
Christopher Summers BS COLLEGEVILLE
Jessica Sunderland BSE MECHANICSBURG
Abdoulahi Taffa BA LANCASTER
Ashley Taylor BS PERKIOMENVILLE
Kayli Thomas BS YORK
Jennifer Thompson BSE MILLERSVILLE
Gabrielle Thompson BSN LOS ANGELES
Selina Tineo Abreu BA READING
Ashley Titler BSE LEVITTOWN
Corey Tober BS LITTLESTOWN
Jairo Tobon BS LANCASTER
Amy Tomlinson BS MILLERSVILLE
William Torain BA LANCASTER
Lindsay Truong BSN MECHANICSBURG
Kayla Vanden Berg BA LANCASTER
Anthony Vera BS ELIZABETHTOWN
Jessica Vitz BSE DALLASTOWN
Hanh Vu BSN CAMP HILL
Kevin Wagner AT LITITZ
Kevin Wagner BS LITITZ
Macey Walker BA BETHLEHEM
Hanna Wanner BSE HARRISBURG
Randi Warner AT AIRVILLE
Randi Warner BS AIRVILLE
Jonathan Warren BA DOUGLASVILLE
Courtney Weaver BA LITITZ
Rebecca Weikert BSN GETTYSBURG
Carrie Weiss BSE NEW PROVIDENCE
Megan Wendland BS LAURYS STATION
Tyler Wenrich BA LITITZ
Michael Wiles AT LANCASTER
Michael Wiles BS LANCASTER
Roniqua Williams BA YORK
Koryn Wilson BA UPPER DARBY
Glenn Wolfe BSE MILLERSVILLE
Kevin Wolgemuth BSE STEWARTSTOWN
Vanessa Wolgemuth BA SCHAEFFERSTOWN
Cornell Yarde BS LEESPORT
Taleshala Yates BA LANCASTER
Rachel Young BS EASTON
Lillian Young BSE ARDMORE
Paola Zablah Saca BA SAN SALVADOR
Steven Zelek BS MALVERN
Ye Mei Zhou BA MILLERSVILLE
Emily Zubaly BSE DOWNINGTOWN

Leave a comment